Ballina Politika Kulluri reagon ndaj Bardhit: Zëdhënësi më i ri i “rrugicës”, kundër ndryshimit...

Kulluri reagon ndaj Bardhit: Zëdhënësi më i ri i “rrugicës”, kundër ndryshimit të Kodit Zgjedhor. Ndjehen komod si Rama…!

52
0

Në një reagim për mediat, Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri, shprehet se “Partia Demokratike konstaton me shqetesim se zedhenesi me i ri i “rrugices”, vijoi edhe sot qendrimin per mos ndryshimin e Kodit Zgjedhor”.

Një gjë e tillë, sipas Kullurit, bëhet për shkak se me lista të hapura nuk kanë asnjë shans të zgjidhen në Parlamentin e ardhshëm.

Po ashtu, sekretari demokrat shprehet se Edi Rama është komod me emërimet në Parlament dhe nuk e do ndryshimin e Kodit Zgjedhor.

Ashtu si Edi Rama qe me kodin aktual është komod ne emerimin e parlamentit, ashtu edhe keta deputete qe presin emerimin nga kati i 8-te, duan te rrembejne sovraniten e qytetareve. E gjith tymnaja e flakadaneve e karriget e përmbysura, jane perpjekje e tyre per marreveshja okulte me Edi Ramen per të mos ndryshuar kodin zgjedhor dhe per te mos hapur listat.” – shprehet më tej Kulluri.

Reagimi i plotë i Edvin Kullurit

Partia Demokratike konstaton me shqetesim se zedhenesi me i ri i “rrugices”, vijoi edhe sot qendrimin per mos ndryshimin e Kodit Zgjedhor. Kembengulja ne kundershtimin e listave te hapura, voten e diaspores, dhe barazine e votes permes nje zone zgjedhore, eshte me shume se e kuptueshme.

Me Listat e Hapura ka dhe kane zero shanse te zgjidhen serish ne parlamentin e ardhshem. Ashtu si Edi Rama qe me kodin aktual është komod ne emerimin e parlamentit, ashtu edhe keta deputete qe presin emerimin nga kati i 8-te, duan te rrembejne sovraniten e qytetareve.

E gjith tymnaja e flakadaneve e karriget e përmbysura, jane perpjekje e tyre per marreveshja okulte me Edi Ramen per të mos ndryshuar kodin zgjedhor dhe per te mos hapur listat.

U rikujtojme edhe nje here se bashkedrejtuesi i Komisionit te Reformes Zgjedhore nga opozita eshte nje dhe vetem nje! Perfaqesuesi i Partise Demokratike, Enkelejd Alibeaj.

Strategjia per te sabotuar komisionin e reformes zgjedhore qe te bashkojne votat me Ramen ka deshtuar qe ne nisje. Qytetaret do te marrin nga Partia Demokratike nje reforme zgjedhore qe tu garantoje perfaqesimin e vullnetit te tyre dhe jo te kryetareve e aq me pak kryetareve pa parti por me megafon

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu