Ballina Autorët Postime nga Bulevard News

Bulevard News

15497 POSTIME 0 KOMENTET

HISTORI/ Ja se si Mao Ce Dun e ndryshoi mbi 100...

0
Kongresi i parë kombëtar i Partisë Komuniste të Kinës nisi më 23 korrik 1921 në Shangai, por punimet vazhduan në bordin e një anijeje...

​Mësohen arsyet e vdekjes së lojtarit të njohur të golfit amerikan

0
Lojtari i golfit të PGA Tour, Grayson Murray, i cili vdiq në moshën 30-vjeçare, i mori jetën vetes, thanë prindërit e tij, teksa u...

Debat i ashpër mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë në Asamblenë...

0
Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, i përbërë nga deputetët Driton Hyseni, kryesues dhe Xhavit Haliti, anëtar, po...

Pse u interesua Ahmet Zogu për Haxhi Lleshin, Myslim Pezën dhe...

0
Nga Hysen Selmani Shpesh herë, shtypi evropian dhe ai amerikan, ka trajtuar temën e kujtimeve të Mbretit Shqiptar, Zogu i I-rë, të cilat, ai i...

Cila ka qenë dallga më e madhe e emigracionit shqiptar pas...

0
Nga 3.21 milionë shtetas të regjistruar në Gjendjen Civile në fund të 1989-ës, vetëm 1% banonin jashtë Shqipërisë; nga 4.65 milionë shtetas të regjistruar...

‘Ishte me pushime, hëngri edhe një drekë’, Olsi Rama e ka...

0
Humbja në finale kundër Egnatias dhe mosngritja e titullit kampion në Superligë u komentua edhe nga drejtori i Partizanit. Olsi Rama e kishte me...

E bujshme nga Anglia, Pep Guardiola ka vendosur të largohet nga...

0
Pep Guardiola nuk do të jetë më trajner i Manchester Cityt pas verës 2025, kur skadon edhe kontrata e tij. "Daily Mail" në Angli...

Zgjidhet kreu i Rithemelimit, ja kush do ta drejtojë degën në...

0
Mbyllet numërimi i votave për kryetar të Rithemelimit në Korçë dhe nga procesi i votimit, fitues ka rezultuar Dhimitri Çyfeku. Mësohet se ai ka arritur...

Të fshehtat që tregoi SKY për Ervis Martinaj, Arben Ndokën, vëllezërit...

0
Hakmarrja, paratë, droga, miqësitë e armiqësitë e përbashkëta ndodh që lidhin aleanca. Krimi tregon dhëmbët në mënyrën më të ashpër e ndonjëherë edhe më të...

“Detyruan vëllezërit tanë të ndryshojnë emrat”/ Takimi me shqiptarët në Milano,...

0
Pas takimit me diasporën në Athinë, mediat greke kanë pasqyruar edhe takimin e sotëm të kryeministrit, Edi Rama me emigrantët shqiptarë në Milano. Sipas “Protothemës”, kryeministri shqiptar...
17,078FansaPëlqeje
10,260NdjekësitNdjek
465AbonentëAbonohu

EDITOR PICKS