Ballina Ekonomia Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Euro, dollari e franga në...

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Euro, dollari e franga në rënie drastike

28
0

Monedhat e huaja janë nënçmuar në raport me lekun këtë të martë, duke thelluar humbjen për të dytën ditë me radhë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane zbriti me 0.37 lekë dhe këmbehet me 94.80 lekë.