Ballina Aktualitet U mor në pyetje për disa minuta në SPAK, ja akuzat që...

U mor në pyetje për disa minuta në SPAK, ja akuzat që rëndojnë ndaj ish-bashkëshortes së Arben Ahmetajt

35
0

SPAK i ka ka komunikuar dy akuza të rënda Albina Mackës, ish-bashkëshortja e Ahmetajt. Ajo tashmë zyrtarisht akuzohet për fshehje pasurie dhe pastrim parash. Mançka gjatë marrjes në pyetje tha se vilën që i është sekuestruar ia ka lanë shoqja e saj, e cila jeton në Zvicër.

Ajo tha se personalisht në emër të saj ka vetëm një shtëpi në zonën e ish-Bllokut në Tiranë.

Kujtojmë që Arben Ahmetaj, ish-zv kryeministër akuzohet për veprat penale pastrim parash, mosdeklarim pasurie dhe korrupsion pasiv, të lidhura me aferën e inceneratorëve.