Ballina Kuriozitete Kush pritet të drejtojë mbretërinë? Parashikimi i frikshëm i Nostradamus për mbretin...

Kush pritet të drejtojë mbretërinë? Parashikimi i frikshëm i Nostradamus për mbretin Charles

39
0

Një filozof i shekullit të 16-të parashikoi se mbretërimi i mbretit Charles mund të marrë një fund të parakohshëm këtë vit pas lajmit shokues të kancerit të tij dhe të Kate Middleton.

Nostradamus, i cili parashikoi ngjarje duke përfshirë 11 shtatorin dhe  krizën e kostos së jetesës, shkroi 942 parashikime për të ardhmen në librin e tij Les Propheties në 1555.

Ai shkroi  se drama mund të jetë në kartat e familjes mbretërore  në vitin 2024, duke thënë se “Mbretin mund të përzënë me forcë”.

Libri thotë: Mbreti i Ishujve  i dëbuar me forcë, zëvendësohet nga ai që nuk do të ketë asnjë shenjë mbreti.

Eksperti Mario Reading e analizoi pasazhin dhe e interpretoi: Për shkak se ata nuk e miratuan divorcin e tij, një njeri që më vonë e konsideruan të padenjë, populli do të dëbojë mbretin e ishujve. Do të zëvendësojë një njeri që nuk e priste kurrë të bëhej mbret.’

Nostradamus parashikoi vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në vitin 2022  dhe moshën e saktë të vdekjes së saj.

“Mbretëresha Elizabeth II do të vdesë, në moshën rreth 96-vjeçare”, ka thënë Nostradamus, sipas analistit Mario Reading.

Por Nostradamus ka parashikuar se Mbreti mund të abdikojë, me  princin Harry që mund të marrë fronin, pavarësisht se tani është i pesti në radhë.

Ky parashikim vjen ndërsa Mbreti Charles vazhdon trajtimin e tij për kancerin. Ai iu nënshtrua një procedure për një prostatë të zmadhuar kur mjekët zbuluan kancerin. Por pallati Buckingham nuk e ka konfirmuar se për çfarë lloj kanceri bëhet fjalë, vetëm se është në prostatë.

Ndërkohë Kate Middleton vazhdon t’i nënshtrohet trajtimit parandalues ??të kancerit, i cili u zbulua pas operacionit abdominal në janar.

Ajo dhe Uilliam  u tha se ishin të prekur nga mbështetja e madhe ndërsa ajo vazhdon trajtimin.

Pallati Kensington tha: Princi dhe princesha janë të dy jashtëzakonisht të prekur nga mesazhet dashamirëse nga njerëzit këtu në MB, në të gjithë Commonëealth dhe në mbarë botën në përgjigje të mesazhit të Lartësisë së Saj Mbretërore.