Ballina Bota Pas Zelenskyt, Moska shpall në kërkim një tjetër zyrtar ukrainas

Pas Zelenskyt, Moska shpall në kërkim një tjetër zyrtar ukrainas

19
0

Ministria e Punëve të Brendshme të Rusisë ka vendosur në listën e të kërkuarve, presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky.

Sipas Ria Novosti, Zelensky është vënë në listën e të kërkuarve të Moskës sipas një neni të kodit penal.

Vepra për të cilën ai është në kërkim nuk është bërë ende e ditur.

Gjithashtu mësohet se në listën e të kërkuarve të ministrisë së brendshme të Rusisë, është dhe i

Përveç presidentit Volodymyr Zelenskyt, ministria e Brendshme ruse ka vendosur në listën e të kërkuarve edhe ish-presidentin ukrainas Petro Porshenko, bën me dije agjencia mediatike “Ria Novosti”.