Ballina Lifestyle Anuluan koncertet! Pse Lopez, Timberlake dhe Pink nuk po shesin më bileta?

Anuluan koncertet! Pse Lopez, Timberlake dhe Pink nuk po shesin më bileta?

23
0

Jennifer Lopez nuk është në gjendje të shesë bileta për koncertet e saj. E njëjta gjë vlen edhe për artistë si Bad Bunny, The Black Keys, Justin Timberlake dhe Pink.

Por në të njëjtën kohë, Taylor Swift po drejton turneun e koncerteve me fitimet më të larta në historinë e muzikës, dhe Beyoncé po mbush çdo vend ku ndodhet.

Ndërsa problemet e të gjithë artistëve nuk janë të njëjta, duket se ka disa çështje që prekin industrinë e muzikës. Nga njëra anë, pas pandemisë po zhvillohen shumë koncerte dhe nga ana tjetër, çmimet e biletave po rriten dhe nuk e kanë të lehtë të blejnë të gjithë.

Çmimi mesatar i biletës për 100 turnetë më të mirë në tremujorin e parë ishte një rekord prej 123,25 dollarësh, sipas të dhënave nga kompania e gjurmimit të biletave të koncerteve Pollstar, të cituara nga Business Insider.

Për më tepër, artistët mund të mbivlerësojnë tërheqjen e tyre, duke mbyllur vende të mëdha pas një hit.

Javën e kaluar, Live Nation njoftoi se turneu i JLo-së u anulua dhe këngëtarja donte pushim për të qenë me familjen dhe miqtë. Ka pasur spekulime se arsyeja pse Jlo anuloi turneun e saj ishte për të shpëtuar martesën e saj të shkatërruar me Ben Affleck

Por shitjet e albumit të saj të fundit ranë dhe filmi Amazon Prime Video mori komente negative. Dalja e planifikuar e J.Lo në Las Vegas është gjithashtu në dyshim.

Dyshja rock The Black Keys anuloi gjithashtu një turne të planifikuar. Ylli i Reggaeton, Bad Bunny, anuloi koncertin e tij në Minneapolis për shkak të shitjeve të dobëta. Ka raporte se edhe Justin Timberlake dhe Pink ishin të ngadaltë në shitjen e biletave.