Ballina Lifestyle Celine Dion planifikon rikthim të madh në muzikë?

Celine Dion planifikon rikthim të madh në muzikë?

11
0

Celine Dion mund të jetë duke u rikthyer në muzikë, pavarësisht sëmundjes së saj. Sipas Daily Mail, ylli 56-vjeçar përflitet se do të hapë Lojërat Olimpike muajin e ardhshëm.

Përditësimi vjen pasi këngëtarja kanadeze pohoi në disa intervista se nuk do të mund të performonte më pasi anuloi një turne botëror për shkak të sindromës së saj.

Por tani raportimet pretendojnë se krijuesja e hitit ‘My Heart Will Go On’ do të jetë pjesë e një prej dy akteve për të hapur ngjarjen ndërkombëtare shumë-sportive në Paris 2024.

Në prill, Celine foli për mënyrën se si anuloi disa koncerte në mbarë botën, ndërsa pretendoi se sëmundja e saj është “si dikush po ju mbyt”.

“Pesë ditë në javë bëj terapi atletike, fizike dhe vokale. Punoj gishtat e këmbëve, gjunjët, viçat, gishtat e dorës, këndimin, zërin. Ose stërvitem si atlet dhe punoj shumë, ose fiket dhe mbaron, rri në shtëpi, dëgjoj këngët e mia, qëndroj para pasqyrës sime dhe këndoj për veten time”, ka thënë ajo në një intervistë për Vogue France.

Celine më pas ndezi thashethemet se ajo mund të hapte Lojërat Olimpike duke thënë se donte “të shihte përsëri Kullën Eifel”.

“Kam zgjedhur të punoj me gjithë trupin dhe shpirtin tim, nga koka te këmbët, me një ekip mjekësor. Unë dua të jem më e mira që mund të jem. Qëllimi im është të shoh përsëri Kullën Eifel”, ka thënë ajo.