Ballina Sport Evertoni është i gatshëm të paguajë 30 milionë për sulmuesin shqiptar

Evertoni është i gatshëm të paguajë 30 milionë për sulmuesin shqiptar

21
0

Evertoni është i gatshëm të paguajë 30 milionë për Brojën!

Milani do të duhet të përballet me Evertonin për të siguruar shërbimet e sulmuesit shqiptar Armando Broja.

Është e sigurt që sulmuesi kuqezi do të largohet nga Chelsea këtë verë, pasi nuk bën pjesë në planet e klubit londinez.

Por e ardhmja e Brojës mund të vazhdojë të jetë në Angli/ Klubi  nga Liverpuli është duke negociuar me “blutë” dhe është i gatshëm që të paguajë 30 milionë stërlina për të mbyllur me sukses transferimin.