Ballina Sport ​Top mesfushori që Guardiola ua kërkoi pronarëve të Cityt

​Top mesfushori që Guardiola ua kërkoi pronarëve të Cityt

19
0

Pep Guardiola ia ka bërë të qartë bordit të Mançester Cityt se do të dëshironte të bënte një blerje në mesfushën e tij këtë verë. Mesfusha e Cityt duket të jetë shqetësimi i tyre më i madh, me spekulime për të ardhmen e Bernardo Silva dhe Kevin De Bruyne.

Silva është i lidhur me një largim, edhe pse nuk dihet se ku do të jetë e ardhmja e tij, derisa De Bruyne mendohet të jetë i hapur për një lëvizje në MLS në të ardhmen e afërt, ndoshta edhe këtë verë.

Sigurisht, City nuk do të qëndrojë duarkryq në këtë drejtim dhe duket se ka të ngjarë të bëjë një blerje tjetër, duke pasur parasysh se Matheus Nunes ndoshta ende nuk ka arritur nivelet e shpresuara prej tij.

Duke u thënë kështu, “TBR” raporton se Guardiola tani u ka thënë shefave të tij në Man City se do të donte të ribashkohej me Joshua Kimmich, të cilin e menaxhoi në Bayern Munich.

Dhe për këtë qëllim, “TBR-së” i është thënë gjithashtu se Bayern i ka përsëritur Kimmich se ata planifikojnë ta shesin atë këtë verë nëse ai nuk nënshkruan një marrëveshje të re me klubin.

I vendosur për të filluar si një mbrojtës i djathtë për Gjermaninë në Euro, Kimmich i pezulloi bisedimet për kontratën sezonin e kaluar pasi nuk donte të qëndronte nëse do të mbetej Thomas Tuchel në stolin e Bayernit.