Ballina Politika Braktisi Bashën pasi vula i kaloi Berishës, Kreshnik Çollaku: PD më e...

Braktisi Bashën pasi vula i kaloi Berishës, Kreshnik Çollaku: PD më e madhe se çdo kryetar

25
0

“PD më e madhe se çdo kryetar”, thotë deputeti demokrat Kreshnik Çollaku, në një reagim për mediat.

Une nuk kam braktisur askend,une kam refuzuar kedo qe me kerkon te braktise PD.

Une besoj se PD duhet te jete parti me e madhe se cdo kryetar.

Une besoj se ne PD duhet te gjejne mundesi bashkekzistence dhe ata qe mbeshtesin nje kryetar dhe ata qe e kundershtojne nje kryetar.

Une mendoj se kundershtia ndaj nje kryetari nuk mund te kthehet ne kundervenie ndaj PD.

Une mendoj se per te zhvilluar dhe fuqezuar PD,dialogu,debati dhe perballja duhet te ndodhe me dinjitet brenda PD,jo duke e braktisur PD.

Kjo kerkon realizem,arsye te ftohte, mendje te hapura dhe pak idealizem nga kushdo.