Ballina Bota Moti i keq bën kërdinë, raportohet për 4 të vdekur dhe dy...

Moti i keq bën kërdinë, raportohet për 4 të vdekur dhe dy të zhdukur nga rrëshqitjet e dheut

26
0

Katër persona kanë vdekur dhe dy janë të zhdukur pasi shirat e rrëmbyeshëm shkaktuan rrëshqitje të dheut në provincën Fujian të Kinës, njoftoi sot transmetuesi shtetëror CCTV.

Shirat e dendur në Wooping County kanë shkaktuar 378 shembje të shtëpive që nga e diela dhe kanë bërë që autoritetet t’i përgjigjen një emergjence nga përmbytjet.

Shërbimi Meteorologjik Provincial Fujian i quajti stuhitë “ngjarje ekstreme”, raportoi gjithashtu CCTV.