Ballina Ekonomia Këmbimi valutor 18 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,...

Këmbimi valutor 18 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

27
0

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.8  lekë dhe do shitet me 93.8 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 99.6 lekë dhe do shitet me 100.4 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103.9 lekë dhe do shitet me 105 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117.5 lekë dhe do shitet me 118.6 lekë.