Ballina Europë Zbulohen mbi 40 kg kokainë nga policia e Zvicrës, vihen në pranga...

Zbulohen mbi 40 kg kokainë nga policia e Zvicrës, vihen në pranga 5 shqiptarë

8
0

Në pranga kanë rënë pesë trafikantë të dyshuar droge u arrestuan në aeroportin e Zyrihut me 47 kilogramë kokainë të fshehura në një valixhe.
Të gjithë të arrestuarit janë shtetas shqiptar me banim jashtë vendit dhe të moshës 25 deri në 40 vjeç.

Pas marrjes në pyetje nga policia, ata janë paraqitur në prokurorinë kompetente.
Hetimet për rastin po vijojnë me intensitet, ndërkohë që të tjera detaje priten në vijim.