Ballina Lifestyle E trishtë! Ndërron jetë prezantuesja e njohur

E trishtë! Ndërron jetë prezantuesja e njohur

96
0

Annie Nightingale, prezantuesja e pare femër në historinë e Radios Britanike BBC 1 ka ndërruar jetv në moshën 83 vjeçare. Ajo I ishte bere pjese e stafit te BBC Radio në vitin 1970 si DJ dhe me pas debutoi edhe si prezantuese.

Annie Nightingale ishte gruaja e pare dhe e vetme që mbajti rolin e prezantueses radiofonike dhe DJ në BBC Radio 1 për 12 vite.

Ajo ishte e njohur për shijet e saj në muzikë që përfshinin zhanere të ndryshme.

Nightingale ishte e famshme për publikun britanik gjithashtu edhe për rolin e saj si bashkëprezantuese në shfaqjen televizive muzikore The Old Grey Whistle Test.

Familja e prezantuese ka deklaruar se ajo ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Londër si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Miqtë dhe familjarët e kanë përshkuar Annie Nightingale si një pioniere e cila la shembullin e saj nëpërmjet punës që bëri. Prezantuesja Radiofonike e BBC njihet edhe për kontributin që ka dhënë në mbështetjen e vajzave dhe grave në fushën e medias.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu