Ballina Sport ​Mourinho: Nëse ka një shembull të përsosur profesionalizmi, jam unë

​Mourinho: Nëse ka një shembull të përsosur profesionalizmi, jam unë

52
0

Jose Mourinho mbrojti nderin e tij gjatë konferencës së sotme për shtyp para ndeshjes së nesërme kundër Milanit, duke këmbëngulur se “nëse ka një shembull të përsosur profesionalizmi, jam unë”.

Mourinho e gjeti veten nën vëzhgim pas eliminimit të Romës nga Kupa e Italisë në fazën çerekfinale kundër rivalit të qytetit, Lazio të mërkurën në mbrëmje.

“Giallorossi” ka pasur një seri ndeshjesh të vështira që nga fundi i periudhës festive, duke përfshirë përballjet kundër Juventusit dhe Napolit në Serie A, si dhe Lazios së lartpërmendur në kupë. Më pas është një vizitë në “San Siro” për t’u përballur me Milanin e Stefano Piolit të dielën (nesër).

Para ndeshjes së nesërme, Mourinho foli për profesionalizmin e tij.

“Nuk pranoj në asnjë mënyrë që të vihet në dyshim profesionalizmi dhe dinjiteti im, zemra për këtë punë. Nëse ka një shembull të përsosur profesionalizmi, jam unë. Nuk kam humbur në asnjë ndeshje në mbi 20 vjet të karrierës sime”, tha Mourinho.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu