Ballina Aktualitet Virozat e stinës/ Paralajmëron Brataj: Mbi 1800 thirrje në 24 orë në...

Virozat e stinës/ Paralajmëron Brataj: Mbi 1800 thirrje në 24 orë në Urgjencë. Kulmi pritet të arrijë në fund të janarit

27
0

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj në një komunikim të drejtpërdrejtë për emisionin “Kjo Javë” e gazetares Nisida Tufa në News24, foli për virozat e stinës.

Brataj u shpreh se kulmi i virozave pritet të arrijë në fund të muajit janar, ndërsa shtoi Urgjenca merr rreth 1800-2000 thirrje brenda 24-orëve.

Ndër të tjera u ndal te vaksinimi kundër gripit ku tha se është i këshillueshëm  për fëmijët, moshat e treta dhe atë persona që kanë imunitet të dobët

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu