Ballina Europë Ushtari rus u mundua ta luftojë dronin e Ukrainës me lopatë, pamjet...

Ushtari rus u mundua ta luftojë dronin e Ukrainës me lopatë, pamjet kur e pëson keq pas disa sekondave

43
0

Një moment i sikletshëm i një ushtari rus u kap në kamera gjatë kohës kur po ruante pozicionin e tij në vijën e frontit të luftimeve.

Sipas pamjeve të publikuara në internet, ushtari rus u gjend në një situatë të vështirë në llogore kur po i afrohej një dron kamikaz i Ukrainës.

Nga situata e vështirë, ushtari rus nuk dinte se çfarë të bënte fillimisht dhe u mundua ta luftonte dronin e Ukrainës me lopatë.

Megjithatë, ky sfidim i kushtoi rëndë pasi droni kamikaz i Ukrainës e sulmoi me shpejtësi dhe shpërtheu në pozicionin e tij.

Përpara se pajisja fluturuese t’i vinte nga mbrapa, ushtari rus u mundua të fshihej në llogore, por pa sukses.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu