Ballina Bota Ushtria izraelite arreston anëtaret e familjes së liderit të Hamasit në Bregun...

Ushtria izraelite arreston anëtaret e familjes së liderit të Hamasit në Bregun Perëndimor: Ato nxitën sulmet edhe ndaj civilëve

88
0

Ushtria izraelite arrestoi Fatma dhe Dallal al-Arouri dje në fshatin Arura (afër Ramallah, në Bregun Perëndimor), motrat e liderit të Hamasit Saleh al-Arouri të vrarë më 2 janar në Bejrut në një sulm që i atribuohet Izraelit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu