Ballina Sport Van Dijk për Giroudin: Është sulmuesi më i vështirë me të cilin...

Van Dijk për Giroudin: Është sulmuesi më i vështirë me të cilin jam përballur!

50
0

Pavarësisht se do të mbushë 38 vjeç më 18 shtator, Olivier Giroud vazhdon të jetë një nga sulmuesit më pjellor në Serie A.

Edhe këtë sezon tashmë ka tejkaluar dy shifrat, siç ka ndodhur për katërmbëdhjetë vjet radhazi.

Një nga mbrojtësit më të mirë të viteve të fundit, Virgil Van Dijk, njohu vlerën e madhe të sulmuesit të Milanit.

Qendërmbrojtësi i Liverpool-it, i cili doli i dyti në edicionin e Topit të Artë të vitit 2019, dha një intervistë të gjatë për France Football, në të cilën ai zgjodhi francezin si sulmuesin më të vështirë për t’u markuar.

“Sulmuesi më i vështirë me të cilin jam përballur? Mendoj se ishte Olivier Giroud.

Çdo herë duket sikur po e markon mirë, por ai gjithmonë arrin të shënojë, në një mënyrë ose në një tjetër: me kokë, me këmbë, me gju.

“Ka shënuar shpesh kundër meje. Pastaj nuk harroj Sergio Ageero, i cili ishte shumë i fortë, por edhe Erling Haaland dhe Gabriel Jesus. Ata të gjithë ta bëjnë punën shumë të vështirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu