Ballina Politika Plas skandali në Durrës: Si i e mori shtëpinë Luan Zaza me...

Plas skandali në Durrës: Si i e mori shtëpinë Luan Zaza me dy mbiemra dhe si e firmosi Edmond Agolli që i dha shtëpi edhe vetes

85
0

Bevard news ka zbardhur një nga skadalet më të mëdha se si punonjësit e administratës merrnin shtëpi për vete. Por ajo që është më e cuditshmja është se vetë kreu i PS aktuale që ka punësuar gruan drejtoreshë djalin në port dhe vëllain ne zjarrfikse pa pasur as patente makine qe eshte kushti kryesor , marë hyrje . Këtë gjë ja ka mundësuar vendimi i KRT bashkia Durrës nr 2.datë 10.04 2001 për punonjsit e administratës shtetërore . Por cfarë thotë ligji dhe si e ka marrë Luan Zaza dhe  Luan Xaxa shtëpinë. A është i njëjti vendim dhe i njëjti mbiemër? Sheshi i ndërtimit ndodhet në truall pranë zonës publike i cili ka një sipërfaqe prej 350 m2 gjendet në zonën A të qytetit të Durrësit dhe i përshtatshëm për ndërtim. Në mbledhje këshilli ka vendosur ti japë shtëpi edhe Luan Xaxa.  Nga Verifikimet tona del që është Luan Zaza ai që ka marrë shtëpi. Ta ketë ngatërruar kush me Zazën me Xaxën, një ilac qetësues për partinë?  Nga nesër të tjera informacione me njeriu që po i bën varrin PS sic desh ti privatizonte varret!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu