Ballina Sport Ska vend për dyshime, Mario Mitaj magjeps drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”,...

Ska vend për dyshime, Mario Mitaj magjeps drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, mbrojtësi i Kombëtares është profili perfekt për Juventusin

14
0

Por jo çdo gjë shkoi keq për kuqezinjtë, të paktën jo për njërin prej tyre. Bëhet fjalë për mbrojtësin e majtë, Mario Mitaj. Ashtu siç pritej, në “Enio Tardini” të Parmës ka pasur disa vëzhgues të Juventusit.

Sipas të përdotshmes italiane “Tuttosport”, Mitaj i ka impresionuar drejtuesi bardhezi me performancën e treguar. Tashmë ai është kthyer në synimin e Juventusit dhe në merkaton e verës mund të ketë një ofertë për futbollistin. Kartoni i tij është i përballueshëm për “Zonjën” dhe me siguri mund të arrihet një marrëveshje mes palëve.

Kjo do ishte një mundësi shumë e madhe për një ndër yjet e Kombëtares shqiptare.