Ballina Europë Tragjike/ Me kallashnikov dhe thikë në dorë, ja pamjet tronditëse të sulmit...

Tragjike/ Me kallashnikov dhe thikë në dorë, ja pamjet tronditëse të sulmit terrorist në Moskë të publikuara nga ISIS (Video)

15
0

Një video-dokument nga sulmi terrorist në një sallë koncertesh pranë Moskës u publikua nga organizata xhihadiste Shteti Islamik (ISIS) përmes platformës Telegram. Videoja që zgjat 1 minutë e 31 sekonda, kap imazhe shumë të ashpra, si me të shtëna nga automatiku, ashtu edhe me thikë të një qytetari që ishte ende gjallë brenda ndërtesës së qytetit Crocus në Krasnogorsk.

Videoja, konsiderohet autentike, pasi përtej zonës ku ndodhi masakra, tregon një nga automatikët e markës kallashnikov, me dorezë në pjesën e sipërme, e cila ka një ngjyrë fluoreshente karakteristike, që thuhet se është përdorur në sulm.