Ballina Europë Zjarr në një shtëpi në Venecia, 3 të vdekur

Zjarr në një shtëpi në Venecia, 3 të vdekur

28
0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venecia, ku si pasojë e shpërthimit të një zjarri kanë humbur jetën 3 persona.

Viktimat janë Gianni Boscolo Scarmanati, 64 vjeç, gruaja e tij Luisella Veronese, 59 vjeç dhe djali i tij Davide 27 vjeç.

Zjarrfikësit kanë shuar flakët, të cilat kanë përfshirë vetëm një dhomë në katin përdhes, ndërsa tymi është përhapur në të gjithë shtëpinë.

Zjarrfikësit kanë gjetur personat e pajetë në katin e dytë.