Ballina Sport Ronaldo si Ibra: i bën vetes dhuratën me kosto marramendëse

Ronaldo si Ibra: i bën vetes dhuratën me kosto marramendëse

13
0

Supermakinat dhe futbollistët tani përbëjnë një kombinim të pazgjidhshëm.

Shumë prej tyre (jo të gjithë, sepse çuditërisht disa ende preferojnë të qarkullojnë me makina më të thjeshta) pëlqejnë të shijojnë kohën e tyre të lirë në makina luksoze, kështu që nuk është e pazakontë t’i fotografosh shpesh me blerje të reja.

Një nga më të fundit që ka bërë një blerje të re është vetë Cristiano Ronaldo, i cili mbërriti në një hotel në Lisbonë në timonin e një Ferrari Daytona SP3 të zjarrtë.

Supermakina, e zgjedhur edhe nga ish-futbollisti i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç, mund të përkufizohet si një nga mjetet më të çmuar të markës italiane, ajo është frymëzuar nga legjendarja Ferrari Sport Prototipo e viteve ’60 të serisë Icona: mjafton të mendohet se çmimi i saj është rreth 2,3 milionë euro. Një çmim marramendës!