Ballina Lifestyle Ndahet nga jeta babai i Sara Gjordenit, reagon ish-banorja e ‘BBVIP’: Dy...

Ndahet nga jeta babai i Sara Gjordenit, reagon ish-banorja e ‘BBVIP’: Dy fjalë për…

25
0

Artur Gjordeni, babai i Sara Gjordenit, ish-banores së ‘BBV3’ ka ndërruar jetë.

Si fillim ky ishte një lajm që po qarkullonte në rrjet nga një agjensie funeralesh.

Por pas pak orësh ka reaguar edhe vetë Sara duke shkruar se babai i saj vuante prej kohësh nga një sëmundje e pashërueshme. Ish-Missi shkruan se ajo dhe të afërmit e saj po e prisnin prej kohësh këtë moment.

Dy fjale per dashamiresit e mi perpara se te marr kohen time per tu getesuar:

Artur Gjordeni vuante prej mese 20 vitesh nga nje semundje e pasherueshme e stomakut. Kete mund ta konfirmoje lehtesisht cdo mjek i mundshem i spitalit rajonal Berat pasi aty kurohej prej me shume se dy dekadash regullisht.

Nese nuk keni informacione mbi shkakun e tij te vdekjes, mos hidhni akuza

Shkaku i tij i vdekjes ishte dëmtimi i parikuperueshem i stomakut dhe melcise.

Te afërmit e tij e prisnin ketë dite prej muajsh…

Vërtete ai nuk beri anjë përpjekje 27 vjet te ishte prane meje, por ndarja e tij nga jeta duhet respektuar si nga Une, ashtu edhe ju! Per ata ge hedhin vrer edhe ne nje dite te tille kag delikate, kam vetem dy fjale nga shpirti:

Ju dalshin hakat e mia aty ku ju dhemb me shume! Hallet e mia ju rafshin ge neser mbi koke ge vendosni te ma shtoni dhimbjen me akuza dhe ofendime !