Ballina Kosovë Zyrtarët e QUINT-it takojnë Osmanin, zbardhet tema e diskutimit

Zyrtarët e QUINT-it takojnë Osmanin, zbardhet tema e diskutimit

14
0

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur një takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it, ku po marrin pjesë edhe kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Temë e takimit të sotëm është procesi i anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Edhe në bisedën e fundit, të cilën e kishte Presidentja me Jim O’brien, ndër temat kryesore ishte çështja e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.