Ballina Kronika Operacioni “Medikament”, dy të arrestuar nga policia në Tiranë

Operacioni “Medikament”, dy të arrestuar nga policia në Tiranë

23
0

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Medikament”. Policia sqaroi se shtetasit E. H., 46 vjeç, dhe Q. H., 35 vjeç, të dy banues në Tiranë, ishin përfshirë në kontrabandën e ilaçeve.

Njoftimi:

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, finalizoi operacionin policor “Medikament”. Strukturat e hetimit të krimit ekonomik e financiar dhe Operacioneve Speciale në DVP Tiranë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës me mallra të ndryshme, arrestuan shtetasit E. H., 46 vjeç, dhe Q. H., 35 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në farmacinë e shtetasit E. H., dhe gjatë kontrollit të ushtruar në një depo të shtetasit Q. H., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, sasi të konsiderueshme medikamentesh mjekësore, pa pullë fiskale nga Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore, dhe pajisje dentare, me vlerë rreth 17000 euro.

Materialet i kaluan Prokurorisë.