Ballina Europë Pamjet e një aksidenti të pazakontë në Britani – shoferi i dehur...

Pamjet e një aksidenti të pazakontë në Britani – shoferi i dehur u përplas në ndërtesën e teatrit

20
0

Richard Kelly po ngiste me shpejtësi të madhe një veturë të markës Ford në Darlington, Britani të Madhe.

Në fund ai u përplas me murin e ndërtesës së teatrit dhe ky moment i pabesueshëm u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit, raporton theindependent.

Pamjet tregojnë veturën duke shmangur me vështirësi automjetet e tjera dhe këmbësorët ndërsa po largohej me shpejtësi.

Burri 47 vjeçar, i cili nuk kishte vendosur rripin e sigurimit dhe ishte shumë i dehur, u nxor nga vetura dhe u dërgua në spital me brinjë të thyera.

Fatmirësisht, askush tjetër nuk u lëndua nga ky aksident, raporton mediumi.

Ai u akuzua për drejtim të rrezikshëm dhe u dënua me 12 muaj burg.