Ballina Rajoni I akuzuar për një vrasje të mbetur në tentativë, arrestohet 39-vjeçari shqiptar...

I akuzuar për një vrasje të mbetur në tentativë, arrestohet 39-vjeçari shqiptar në Greqi

19
0

Një 39 vjeçar shqiptar është arrestuar për një vrasje të mbetur në tentativë më 10 shtator të vitit 2023 jashtë një qendre argëtimi në Petroupol, raportojnë mediat greke. Shqiptari u arrestua në Lion të Francës pas një urdhër arresti evropian.

Ditën e ngjarjes, 39 vjeçari ka debatuar për një arsye të panjohur me një 33 vjeçar dhe teksa fillimisht është larguar nga vendi i ngjarjes, është kthyer pas disa sekondash, duke nxjerrë një pistoletë nga brezi.

Më pas ka qëlluar ndaj 33 vjeçarit, duke e plagosur në këmbë.