Ballina Sport Nga Modric te Icardi, klubi i ngjitur në Serie A synon merkato...

Nga Modric te Icardi, klubi i ngjitur në Serie A synon merkato të bujshme

17
0

Como, pas ngjitjes në Serie A, kërkon të bëjë paraqitje pozitive. Klubi ka nisur të mendojë për merkaton dhe emrat që qarkullojnë, janë mjaft të mëdhenj. Nga Mauro Icardi te Joaquin Correa e deri te Loris Karius dhe madje edhe Luka Modric, janë lojtarë, emri i të cilëve po përflitet së fundmi në korriedoret e zyrave të klubit.

Ideja është mjaft e qartë, Como do të përpiqet të forcojë skuadrën aktuale me një qendërmbrojtës, një mesfushor cilësor dhe një sulmues.