Ballina Europë Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar pasi një zjarr shpërtheu...

Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar pasi një zjarr shpërtheu në një “kioskë” në Dyseldorf të Gjermanisë

15
0

Në mes të natës, një “kioskë” e integruar brenda një ndërtese apartamentesh në Dyseldorf shpërtheu në flakë.

Si pasojë, siç raportojnë mediat e huaja, tre persona kanë gjetur vdekjen dhe janë lënduar disa të tjerë – dy prej të cilëve të lënduar rëndë.

Autoritetet kanë njoftuar se shkaku i zjarrit, i cili përfshiu “kioskën”, ende nuk dihet.

Me të mbërritur në vendngjarje rreth orës 2:30 të mëngjesit, reaguesit e parë kanë ofruar ndihmë mjekësore për gjithsej 16 persona dhe i kanë transportuar në spital.

Të alarmuar, thuhet se njerëzit thërrisnin për ndihmë ndërsa qëndronin në ballkone.

Pavarësisht shuarjes me sukses të zjarrit, ndërtesa ende po monitorohet për çdo rrezik të mundshëm të sigurisë.