Ballina Aktualitet Parashikimi i motit për ditën e sotme, 28 maj

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 28 maj

19
0

Në Shqipëri moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të dendura duke u  të pasuar nga reshje shiu dhe rrebeshe pasdite.

Era do të fryjë me drejtim jugperendim me shpejtësi 7 msek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 -4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      10/19°C

– Zonat e ulëta       14/24°C

– Zonat bregdetare 15/25°C