Ballina Aktualitet Protesta para Bashkisë së Tiranës/ Qytetari ‘armatoset’ me vezë e portokalle (Video)

Protesta para Bashkisë së Tiranës/ Qytetari ‘armatoset’ me vezë e portokalle (Video)

18
0

Qyetarët janë mbledhur para Bashkisë së Tiranës, për të kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Veliaj pas aferës “5D”.

Ashtu si në tubimet e para edhe këtë herë qytetarët kanë marrë fruta dhe vezë për të shprehur revoltën e tyre. Siç mund të shihet dhe në videon e mëposhtme, një qytetar është duke bërë gati një formë me vezë për ta hedhur më pas drejt godinës së Bashkisë.