Ballina Rajoni Shqiptari terrorizon familjen, dhunon bashkëshorten dhe e kërcënon me vdekje

Shqiptari terrorizon familjen, dhunon bashkëshorten dhe e kërcënon me vdekje

6
0

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Greqi, ku një shqiptar pasi është kthyer në shtëpi në gjendje të dehur ka dhunuar bashkëshorten e tij dhe e ka kërcënuar me jetë. E gjithë skena ka ndodhur para syve të fëmijës së tyre por kjo nuk e ka penguar shqiptarin që t’i afrohet të miturit dhe ta tmerrojë duke e kërcënuar me armë.

“Nëse flet do të të vras”, kanë qenë fjalët që babai i ka thënë fëmijës së tij që të mos mbante anën e nënës të cilën e kishte dhunuar me grushte e shkelma.

Në mesin e gjithë kësaj situate, gruaja ka marrë fëmijën dhe ka shpëtuar nga duart e tij. Ajo ka shkuar në stacionin e policisë duke denoncuar bashkëshortin e cili përballet me akuzën e sulmit seksual, dhunës në familje, rrezikimit të një të mituri, dëmtimit të rrezikshëm trupor dhe mbajtjes pa leje të armës gjahu dhe municionit.