Ballina Aktualitet Moti në Shqipëri me vranësira dhe reshje në zonën veriperëndimore

Moti në Shqipëri me vranësira dhe reshje në zonën veriperëndimore

27
0

Rrymat ajrore atlantike po ndikojnë Evropën perëndimore, të cilat do të sjellin ndryshime të motin në Shqipëri.

Në Shqipëri moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në zonën veriore. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3  me lartësi vale 0,4-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      14/28°C

– Zonat e ulëta       16/32°C

– Zonat bregdetare 18/30°C