Ballina Sport Frikë te Milani, po vjen një mega ofertë për Leaon

Frikë te Milani, po vjen një mega ofertë për Leaon

25
0

Skuadra e Ligës Pro Saudite, Al-Hilal thuhet se po përgatitet të paraqesë një mega-ofertë drejt Milanit për sulmuesin Rafael Leao. “TMW” raporton se kampionët e SPL nuk kanë paraqitur ende një ofertë zyrtare tek kuqezinjtë, por në javët e ardhshme, ata do të jenë gati të testojnë ujërat në “San Siro”.

Qëndrimi i Milanit ndërkohë është i qartë. Ata janë të bindur se Leao nuk është në shitje, por kuptohet se në kontratën e tij ka një klauzolë lirimi që mund të aktivizohet.

Kjo klauzolë thuhet se qëndron në një shifër prej 175 milionë euro, sipas informacioneve nga “TMW”. Ata sugjerojnë se Milani nuk do të ketë oferta nën këtë shumë.

Pavarësisht, Leao nuk pritet të marrë ndonjë vendim të rëndësishëm derisa ai është ende në EURO 2024. Në fakt, ai dhe Portugalia nuk kanë luajtur ende ndeshjen e tyre të parë në turne, pasi ata janë planifikuar të nisin fushatën e tyre kundër Çekisë në Leipzig. sot.