Ballina Aktualitet Mbeti aksidentalisht vetëm në banesë, shpëtohet foshnja 6 muajshe në Berat

Mbeti aksidentalisht vetëm në banesë, shpëtohet foshnja 6 muajshe në Berat

28
0

Një fëmijë 6-muajsh ka mbetur për disa minuta i vetëm në banesë pasi nëna e tij kishte hapur derën e blinduar duke pastruar dhe dera i është mbyllur nga era, duke e lënë nënën jashtë.

Ngjarja ka ndodhur në katin e tretë të një pallati 7 katesh në lagjen “30 Vjetori”.

Duke qënë se fëmija i mitur kishte ngelur i vetëm brenda në banesë,nëna ka njoftuar menjëherë policinë dhe zjarrëfikësit.Efektivët e shërbimit zjarrëfikës kanë ndërhyrë me sukses,duke u futur nga ballkoni me anë të shkallëve të emergjencës.