Ballina Sport Gary Lineker i kërkon Anglisë të heqë dorë nga ‘arma sekrete’ e...

Gary Lineker i kërkon Anglisë të heqë dorë nga ‘arma sekrete’ e tyre në Euro 2024

8
0

Gary Lineker ka paralajmëruar Anglinë për përdorimin e një shishe uji për të renditur opsionet e gjuajtjes së penalltive të Holandës në gjysmëfinalen e tyre të Euro 2024.

Imazhet u shfaqën pas pritjes së Jordan Pickford, ndërsa aty u tregua se portieri i Tre Luanëve kishte një listë me emrat e lojtarëve të Zvcirës se nga cila anë do gjuajnë.

Por, Lineker ka thënë se lojtarët holandezë mund të tentojnë të vjedhin atë shishe nëse Anglia përballet me një tjetër situatë penalltish të mërkurën.

“Unë do t’ju them se çfarë, megjithatë. Kjo është e shkëlqyeshme, por nëse do të ketë një tjetër gjuajtje penalltish, një lojtar do ta shikojë atë shishe dhe do ta marrë fshehurazi shishen”, deklaroi Lineker në podcastin Rest is Football.

“Nëse jeni duke dëgjuar, dhe unë e di që të gjithë po e dëgjoni, bëjeni ndryshe. Bëjeni në një fletë tjetër letre ose bëje në postim! Bëni një lloj tjetër gjë!”, ka shtuar më tej ai.