Ballina Lifestyle Shakira do të performojë në finalen e ‘Copa America 2024’

Shakira do të performojë në finalen e ‘Copa America 2024’

8
0

Shakira do të performojë në finalen e Copa America 2024, njoftoi organi më i lartë ekzekutiv i Amerikës së Jugut përgjegjës për futbollin (CONMEBOL).

Fituesja e çmimeve ‘Grammy’ dhe ‘Grammy Latin’ do të performojë për herë të parë në këtë lloj eventi.

“Shakira është një yll i jashtëzakonshëm i Amerikës së Jugut që mahniti të gjithë botën.

Këngët e saj këndohen dhe kërcehen në çdo cep të planetit, arti i saj kthehet në një fenomen global që kalon kufijtë dhe gëzohet nga miliona njerëz”, tha Alejandro Domínguez, President i CONMEBOL.

“Ne jemi të sigurt se performanca e saj do të dërgojë një mesazh të pasionit të shëndetshëm për brohoritjen dhe krijimin e unitetit përmes sportit”, shtoi presidenti.

Finalja e Copa America 2024 do të nisë në orën 20:00 (me orën lokale) të dielën, më 14 korrik, në stadiumin Hard Rock në Miami. Në stadium priten më shumë se 54,000 fansa.