Ballina Aktualitet Dita e sotme do të jetë me diell dhe vranësira të pakta....

Dita e sotme do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat do të jenë deri në 40 °C!

9
0

Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,4-0,8 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      19/38°C

– Zonat e ulëta       20/41°C

– Zonat bregdetare 22/39°C