Ballina Kosovë Osmani takon Papën – Kosova hap misionin special në Selinë e Shenjtë

Osmani takon Papën – Kosova hap misionin special në Selinë e Shenjtë

82
0

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar Papa Françeskun në Vatikan. Me këtë rast ajo ka njoftuar se Republika e Kosovës ka hapur misionin special në Selinë e Shenjtë.

Postimi i plotë:

Pas dy vitesh pune intensive me Selinë e Shenjtë, kam dekretuar formalisht hapjen e Misionit të Posaçëm të Republikës së Kosovës në Selinë e Shenjtë.

Ky është hap i rëndësishëm për Kosovën dhe raportet tona me Selinë e Shenjtë, të cilat do të vazhdojmë t’i thellojmë. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu