Ballina Politika Çipa: Konfederatë e opozitës? E kanë marrë me nge, s’ka kohë

Çipa: Konfederatë e opozitës? E kanë marrë me nge, s’ka kohë

40
0

Aleksandër Çipa  duke e vlerësuar nismën e opozitën për nismën e ndërmarr për ngritjen e një Konfederatë, ka paralajmëruar atë që koha po mbaron dhe viti i ardhshëm është një vit elektoral.

“Nisma për Konfederatën është një nismë për organizëm të opozitarizmit por unë mendoj që e kanë marr pak me nge. Kur them me nge e kam parasysh se koha po shkurtohet dhe viti tjetër është një vit elektoral”, theksoi Çipa.

Në studion e “3D-së, Çipa u shpreh se, partitë tona janë në  riminishencë me njëra-tjetrën, sepse duhet të kujtojmë që kur ish-lideri i PS-së, Fatos Nano vuante dënimin me burg, PS-ja vendosi një drejtim me bord ku ishin pesë N/Kryetarët e asaj kohe në parti dhe serish kishte flirte me PD-në e asaj kohe, ndaj dhe sot kujt do ja besojnë regjistrimin e kësaj Konfederate”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu