Ballina Bota Presidenti iranian Raisi: Regjimi sionist dhe mbështetësit e tij janë mundur

Presidenti iranian Raisi: Regjimi sionist dhe mbështetësit e tij janë mundur

62
0

Regjimi sionist dhe mbështetësit e tij janë mundur”. Kështu deklaroi presidenti iranian, Ebrahim Raisi, në një fjalim të mbajtur 100 ditë pas masakrës së Hamasit më 7 tetor, e cila u pasua nga lufta izraelite në Gaza.

Duke folur në një ngjarje që emërton operacionin e Hamasit në shtetin hebre dhe të titulluar “Përmbytja e Al-Aksës dhe zgjimi i ndërgjegjes njerëzore”, presidenti iranian e vlerësoi Iranin që e bëri çështjen palestineze “çështjen më të rëndësishme në botën islame” dhe vlerësoi Republika Islamike për udhëheqjen e luftës kundër Izraelit.

“Rezistenca e kombit iranian ka dhënë frytet”, tha ai, duke specifikuar se “palestinezët, me iniciativën e tyre, kanë kaluar nga një luftë me gurë në një luftë me raketa dhe dronë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu