Ballina Politika Deklarata e fortë e Haklajt: Berisha dhe Topalli të lidhur me rusët,...

Deklarata e fortë e Haklajt: Berisha dhe Topalli të lidhur me rusët, ish-kryeparlamentarja u dekorua në Rusi në 2013-ën

51
0

Anëtari i kryesisë së PD, Azgan Haklaj ka hedhur akuza të forta ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli.

I ftuar në ‘Studio Live’ në Report Tv, Haklaj tha se Berisha dhe Topalli janë të lidhur me rusët, duke deklaruar se ish-kryeparlamentarja është dekoruar në 2013-ën në parlamentin rus.

“Në 2013-ën Berisha la pushtetin. Në 2010-ën Rusia kishte nisur konfliktin me Ukrainën. Rusia bëri marrëveshje me Bullgarinë për të kaluar Gazpromin nga Bullgaria, Greqia për të dalë në Itali. Këshilli i Europës nuk e pranoi. Topalli kryeparlamentarja me porosi të Berishës shkoi në Dumën ruse dhe në Shën Petërburg u dekorua me medalje nderi”- tha Haklaj.