Ballina Kronika U kap ‘mat’ nga kamerat e sigurisë duke vjedhur lokalin, arrestohet 38-vjeçari...

U kap ‘mat’ nga kamerat e sigurisë duke vjedhur lokalin, arrestohet 38-vjeçari në Sarandë (EMRI)

17
0

Zbardhet vjedhja në një lokal në fshatin Krane. Identifikohet, kapet dhe vihet në pranga autori i dyshuar Besnik Banushi, me precedent të mëparshëm për të njëjtin krim.

Identifikohet, kapet dhe vihet në pranga autori i dyshuar, me precedent të mëparshëm për të njëjtin krim.

Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera në kuadër të planit operacional “Sundimi i ligjit”, me qëllim zbardhjen e vjedhjes së disa produkteve, në lokalin e shtetasit Th. D., në fshatin Krane, Finiq, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë identifikuan, kapën dhe arrestuan autorin e dyshuar, shtetasin B. B., 38 vjeç, banues në Delvinë.

Ndërkohë, vijon puna për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të ketë kryer ky shtetas.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.