Ballina Kronika Aksident i rëndë në vend/ Makina përplas të moshuarin që lëvizte me...

Aksident i rëndë në vend/ Makina përplas të moshuarin që lëvizte me biçikletë, zbardhen detajet e para

30
0

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme (25 mars). në qytetin e Elbasanit.

Automjeti me drejtues një 46-vjeçar ka përplasur një të moshuar, i cili po lëvizte me biçikletë.

80-vjeçari është dërguar në spital ku po merr ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Elbasan/Informacion paraprak

Rreth orës 17:45, në rrugën “Zogu i parë”, automjeti me drejtues shtetasin B. Rr., 46 vjeç, ka aksidentuar shtetasin N. K., 80 vjeç, i cili lëvizte me biçikletë. 80-vjeçari po merr asistencë mjekësore në Spitalin Rajonal Elbasan, ku është jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesin e automjetit shtetasin B. Rr., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupit hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.