Ballina Sport “Messi ka efekt të jashtëzakonshëm te Argjentina, të gjithë na kanë frikë...

“Messi ka efekt të jashtëzakonshëm te Argjentina, të gjithë na kanë frikë kur ai është në fushë”

15
0

Lionel Messi nuk u grumbullua me kombëtaren e Argjentinës së fundmi, për shkak të një dëmtimi. Në një intervistë të dhënë së fundmi, Mac Allister, futbollisti i kësaj përfaqësuese nuk ka hezituar të flasë për efektin e Messit.

“Ne gjithmonë fokusohemi shumë te grupi dhe ekipi. Ne e dimë se kur Leo nuk është aty, ne duhet të bëhemi edhe më të fortë, sepse nuk e kemi atë lojtar që, kur gjërat shkojnë keq, mund të na shpëtojë.

E dimë që kur është Leo aty, kundërshtarët tanë kanë pak më shumë frikë, është normale. Kemi edhe lojtarë që luajnë në klube të mëdha në Evropë dhe kur shohin kombëtaren e Argjentinës, të gjithë e dinë se nuk do të jetë një ndeshje e lehtë për ta dhe këtë duam” – Tha  Mac Allister.