Ballina Sport Atletico fiton në fushën e Villarrealit dhe rimerr vendin e katërt

Atletico fiton në fushën e Villarrealit dhe rimerr vendin e katërt

17
0

Atletico e Madridit merr tri pikë të artë në javën e 30-të La Ligas. Skuadra e drejtuar nga Pablo Simeone fitoi 1-2 në fushën e Villarrealit, duke parakaluar në renditje Bilbaon, që zbret në vendin e katërt.

Skuadra madrilene në fakt e gjeti golin që në minutën e 9-të me Witsel (u asistuanga Riquelme), por nuk e ruajti epërsinë në pjesën e dytë.

Në minutën e 50-të barazoi Sorloth, që shfrytëzoi pasimin e dhënë nga Moreno.

Tri minuta para përfundimit të kohës së rregullt Atletico shënoi golin e fitores me Niguez.