Ballina Aktualitet Moti merr kthesën e fortë për ditën e sotme, ja çfarë pritet...

Moti merr kthesën e fortë për ditën e sotme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

16
0

Ajri i nxehtë nga Afrika po zhvendoset drejt Europës Juglindore duke u zëvëndësuar me ajrin me të freskët nga Atlantiku duke sjellë rënie të temperaturave.

E Martë, 02 Prill 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në mëngjes deri në mesditë në zonën veriperëndimore. Padite do të kemi diell. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      7/16°C

– Zonat e ulëta       10/19°C

– Zonat bregdetare 12/20°C